Do Zespołów Wsparcia Technicznego oraz Zespołów Obiektów Hydrotechnicznych trafiła kolejna partia specjalistycznych pojazdów. 21 Fordów Rangerów wyposażonych m.in., w wyciągarki, haki holownicze oraz zabudowy typu Hardtop wesprze jednostki Wód Polskich w całym kraju. Nowe samochody zastąpują kilkunastoletnie wysłużone pojazdy, zapewniają większy komfort i bezpieczeństwo pracy. Są dostosowane do trudnych warunków terenowych oraz cechują się wielozadaniowością, dzięki czemu nasi pracownicy mogą skuteczniej prowadzić prace interwencyjne i utrzymaniowe oraz szybciej pojawić się tam, gdzie są potrzebni.

Wysoką jakość zmodernizowanej floty potwierdzają pracownicy Wód Polskich, którzy na co dzień realizują swoje zadania w terenie. Pojazdy zostały przetestowane m.in. wczoraj przez pracowników jednostki Wód Polskich w Warszawie, którzy usuwali powalone drzewo z koryta rzecznego.

- Specjalistyczny samochód jest niezbędny w ciężkim terenie, gdzie dojazd nad rzekę jest trudny. Taki samochód pozwala dowieźć pracowników i niezbędny sprzęt do wykonania pracy. Będzie też bardzo pomocny przy wodowaniu jednostek pracujących na rzece – zapewnia jeden z naszych pracowników z RZGW w Warszawie.

Fordy Ranger zastąpiły wysłużone, kilkunastoletnie pojazdy w sześciu Regionalnych Zarządach Wód Polskich. Całkowita wartość zakupu brutto to 3 161 488,68 zł. Wody Polskie wydały łącznie blisko 28 mln zł na zakup ponad 300 specjalistycznych pojazdów na potrzeby Zespołów Wsparcia Technicznego oraz Zespołów Obiektów Hydrotechnicznych. W skład zmodernizowanej floty wchodzi:

  • 27 szt. KOMBIVAN typ. II - dostawcze,

  • 117 szt. KOMBIVAN 5 os.,

  • 82 szt. dostawcze 4X4 typu Bus-doka

  • 21 szt. PICKUP

  • 64 szt. samochodów osobowych- terenowych 4x4

W pierwszej kolejności doposażone są jednostki Wód Polskich nieposiadające na wyposażeniu tego typu aut, a odpowiadające za prace interwencyjne i zadania utrzymaniowe.

DSC04113

261175211